Piktogramy na našem zboží

Na obalech našich osiv naleznete symboly - piktogramy, které slouží ke sdělení základních informací o konkrétní odrůdě včetně orientačního časového rozpětí daného úkonu. Většinou informují o tom, jestli je danou odrůdu vhodné předpěstovat v chráněných prostorech skleníku nebo pařeniště nebo jestli je vhodná pro pěstování přímo ve venkovním záhoně. U většiny odrůd lze díky předpěstování v chráněných prostorech dosáhnout dřívější sklizně. O vhodné době přesazení informuje jeden z piktogramů. Některé odrůdy se pěstují pouze venku, jiné je zase potřeba ponechat ve skleníku po celou dobu vegetace. Při dodržení orientační doby výsevu pak další piktogram informuje o orientační době sklizně. Konkrétnější představu lze získat díky vegetační době, která je také na řadě sáčků uvedena. V neposlední řadě máme na obalech i piktogram pro tzv. spon, tedy prostor, který je vhodné rostlině během vegetace ponechat. U květin je možné z piktogramů vyčíst dobu kvetení, výšku rostliny a označení druhů vhodných k řezu a do suchých vazeb.

Významy jednotlivých piktogramů na našem zboží:

Piktogram

Výsev do chráněných prostor - skleník. Tato odrůda je vhodná pro předpěstování (nebo pěstování) ve skleníku. (Zde konkrétně vhodné provádět od ledna do března.)

Piktogram

Předpěstovanou sadbu je vhodné přesadit do chráněných prostor skleníku. (Zde konkrétně je vhodné provádět v květnu.)

Piktogram

Výsev do chráněných prostor - pařeniště. Tato odrůda je vhodná pro předpěstování (nebo pěstování) v pařeništi. (Zde konkrétně vhodné provádět od února do března.)

Piktogram

Výsev do venkovních prostor. (Zde konkrétně vhodné provádět od dubna do června.)

Piktogram

Přesazení z chráněných prostor (pařeniště nebo skleník) do venkovních prostor (záhon). (Zde konkrétně vhodné provádět od března do dubna.)

Piktogram

Spon označuje orientační vzdálenost rostlin od sebe, kterou je vhodné během výsevu udržovat. (Zde konkrétně by každá rostlina měla mít kolem sebe prostor 50 cm.)

Piktogram

Orientační časové rozpětí doby sklizně při dodržení orientačního časového rozpětí doby výsevu. (Zde konkrétně sklízíme červen - říjen.)

Piktogram

Vegetační doba - orietnační čas, který rostlina potřebuje od výsevu do sklizně nebo zahájení plodnosti uvedený ve dnech. (Zde konkrétně je to 220 dnů).

Piktogram

Popínavá rostlina, je vhodné pěstování s oporou. Číslo uvádí orientační výšku v centimetrech, do které je rostlina schopna vyrůst v ideálních podmínkách.

Piktogram

Piktogram pouze pro květiny - Orientační doba kvetení. (Zde konkrétně červen - září).

Piktogram

Piktogram pouze pro květiny - Orientační doba kvetení a současně označení druhu vhodného k provádění řezu. (Zde konkrétně červenec - září).

Piktogram

Piktogram pouze pro květiny - Orientační výška rostliny v centimetrech.